DZIEŃ 0 – ATRAKCJE PARTNERÓW PLATYNOWYCH/ poniedziałek / 18 listopada 2019
Wycieczka do firmy OPTOMER
Zapraszamy na godzinną wycieczkę do firmy OPTOMER.
Zobaczycie Państwo cały proces produkcyjny!
Będziecie Państwo mogli zapoznać się z dwiema liniami produkcji złączy światłowodowych, które jako jedyna w Polsce posiada właśnie firma OPTOMER oraz spotkać się z pracownikami firmy i porozmawiać z nimi o naszych produktach i ich produkcji.
poniedziałek 18.11 godz. 12:00
wtorek 19.11 godz. 10:30
Wycieczka do firmy OPTOMER
18.11 (poniedziałek) godz. 12:00-14:00 BRAK MIEJSC
19.11 (wtorek) godz. 10:30-12:30 BRAK MIEJSC
Warsztaty filmowe z XBEST.PL
Zostań filmowcem lub gwiazdą filmu z XBEST.PL!
Łódź to miasto filmu, zapraszamy zatem na niepowtarzalną zabawę i integrację, w trakcie której będziecie Państwo odgrywać kultowe sceny z polskich filmów. Wszystkie filmowe produkcje zostaną zaprezentowane podczas Filmowej Gali KIKE, a na najwybitniejszych twórców i aktorów czekają już statuetki!
Warsztaty filmowe z XBEST.PL
18.11 (poniedziałek) godz. 14:00-18:00 (zgłoszeń 29/40)
(4 grupy / 4 kultowe sceny z polskich filmów)
DZIEŃ 0 - WARSZTATY i SZKOLENIA / poniedziałek / 18 listopada 2019
1. JUNOS - wprowadzenie do systemu
2. Automatyzacja w systemie JUNOS
3. RIB, FIB oraz polityki routingu
4. BGP - konfiguracja, sterowanie ruchem, filtrowanie
5. Mechanizmy wysokiej dostępności (GRES,NSR, ISSU)
6. Wirtualizacja routera - Logical Systems, Node Slicing
7. Ochrona przed atakami – BGP Flowspec, blackholing, storm control, ACL
UWAGA! W ramach warsztatów przewidziano ćwiczenia laboratoryjne.
Uczestnicy proszeni są o zabranie własnych laptopów.
REJESTRACJA ZAKOŃCZONA - BRAK MIEJSC
Jak zyskać dodatkowy strumień gotówki by zarobić na podwyższone pensje minimalne. Czy budowa własnej sieci zawsze ma sens? Jak powinno wyglądać rozpoczęcie współpracy międzyoperatorskiej i dlaczego zyskuje ona na znaczeniu.
Aspekty prawne i finansowe: BSA, LLU, dostępu do kanalizacji nie tylko w budynku, korzystania z ciemnych włókien, kabli w budynkach, słupów, masztów, połączenia sieci w trybie liniowym i w trybie kolokacji.
BRAK MIEJSC
Jeżeli chcesz poznać podstawy MPLS te warsztaty są dla Ciebie
BRAK MIEJSC
W ramach projektu MdO dla przetargów OSEP2 i OSEP3 data gotowości do przyjęcia zamówienia to 31 grudnia tego roku. Podczas gdy większość Polski będzie odpoczywała po balach sylwestrowych NASK prześle nam 1500 zamówień na podłączanie szkół. Będziemy mieli na to 60 dni.
Praktyczne warsztaty dla uczestników projektu MdO jak przebrnąć przez cały proces od przyjęcia zamówienia w systemie ENGI, przez techniczną konfigurację usługi (przypominamy poprzednią prezentację „Witaj q-in-q”) aż do potwierdzenia działania usługi.
BRAK MIEJSC
Skąd bierze się trudny rozmówca, klient, współpracownik ? Dlaczego z niektórymi osobami dogadujemy się bez słów, a z innymi mamy pod górkę? Jak możemy zadbać o relacje w życiu zawodowym i prywatnym? To tylko niektóre pytania, na które znajdziemy odpowiedzi w czasie warsztatu. Poza tym uczestnicy będą mieli okazję do głębszego poznania siebie, doświadczą narzędzia dzięki, któremu niełatwa do tej pory komunikacja, stanie się przyjemna i prosta.
Dzięki udziałowi w warsztacie dorośli uczestnicy mogą rozwijać swoje zainteresowania, umiejętności i kompetencje przydatne zarówno na rynku pracy, jak i w życiu osobistym. Organizując warsztat promujemy świadomy rozwój dorosłych i styl życia oparty na uczeniu się przez całe życie. Warsztat jest propozycją na twórcze i rozwojowe spędzenie wolnego czasu, jest również formą najlepszej inwestycji – inwestycji w swój rozwój.
Warsztat jest skierowany do osób zainteresowanych tematem, w szczególności do grupy zarządzającej, dyrektorów i managerów.
Udział w warsztacie jest bezpłatny - obowiązują zapisy.
BRAK MIEJSC
DZIEŃ 0 - WARSZTATY i SZKOLENIA / poniedziałek / 18 listopada 2019
Przypomnimy założenia i elementy światłowodowej sieci napowietrznej w systemie OSS+ oraz poddamy analizie każdy aspekt jej budowania i eksploatacji. Dzięki analizie wybudowanych sieci pilotażowych odniesiemy założenia teoretyczne do realizacji praktycznej.
ZAREZERWUJ UDZIAŁ
To niezbędna wiedza, która już wkrótce stanie się must have każdego administratora ASN. Wyjdź z warsztatów gotowy na wdrożenie RPKI na styku z EPIX!
Prosimy o przyniesienie laptopów!
BRAK MIEJSC
Podczas 6 godzin uczestnicy będą mogli samodzielnie przejść przez podstawowe kroki wdrożenia systemu monitorowania Zabbix. Zaczniemy od instalacji, następnie omówimy dodawanie hostów i elementów do monitorowania. Skonfigurujemy przykładowe wyzwalacze określające problemy w sieci jak i mechanizm powiadomień za pomocą wiadomości email i SMS.
Program:
- instalacja (1 godzina)
- host (1,5 godziny - snmp, ipmi, Zabbix agent)
- items (1 godzina)
- triggers (1 godzina)
- LLD (1 godzina)
- notification (0,5 godziny – email, sms)
BRAK MIEJSC
"LMSplus" jest projektem, który dostarcza wielu, różnego rodzaju
dodatkowych funkcji rozszerzających działanie systemu informatycznego
"LMS" (Lan Management System), który jest zintegrowanym systemem
zarządzania sieciami przeznaczonym dla dostawców multimediów.
Projekt zdobył ugruntowaną pozycję na rynku dzięki możliwości wdrożenia
w firmie dowolnej wielkości, ogromnej ilości funkcji oraz zastosowaniu
rozwiązań opartych na wielu latach doświadczeń w programowaniu w
środowisku sieciowym.
Uczestnicy projektu biorą aktywny udział w planowaniu rozwoju projektu,
otrzymują kompetentne wsparcie techniczne, a poprzez swoją subskrypcję
przyczyniają się również do rozwoju źródłowego systemu LMS.
W związku z uruchomieniem wielu ważnych modułów, w tym długo oczekiwanego magazynu zapraszamy na warsztaty, na których zaprezentuję wszystkie nowości.
BRAK MIEJSC
Agenda może ulec zmianie.
UWAGA! Wymagana rezerwacja!
Ilość miejsc jest ograniczona. Zarezerwuj udział w wybranych zajęciach dnia zero.
DZIEŃ 1 KONFERENCJI / wtorek / 19 listopada 2019
Przedstawiciele zarządów KIKE i e-Południe przywitają przybyłych gości, a rozpoczęcie konferencji zostanie przypieczętowane podpisaniem umowy pomiędzy KIKE i NASK SA w zakresie świadczenia usług cyberbezpieczeństwa.
Informacje o aktualnych działaniach prowadzonych obecnie przez UKE, zmianach w regulacjach planowanych na najbliższe miesiące oraz o najważniejszych decyzjach podejmowanych w ostatnim czasie przez Prezesa UKE.
Wstęp do bloku o współdzieleniu sieci, który ma przybliżyć członkom KIKE ideę rynku hurtowego współkorzystania z sieci telekomunikacyjnych.
Szansa czy problem?
Wstęp do tematu obejmujący wskazanie, skąd się wzięły regulacje dostępu do kanalizacji i kabli w budynkach, a także krótkie wskazanie wariantów dostępu do kabli wewnątrzbudynkowych.
W wielu przypadkach dzisiejsza infrastruktura wewnątrzbudynkowa wciąż oparta jest na istniejącym okablowaniu koncentrycznym, które można wykorzystać do realizacji usług szerokopasmowych 1Gbit/s per abonent dzięki zastosowaniu urządzeń firmy InCoax wykorzystujących technologię MoCA 2.5. Podczas prelekcji uczestnicy będą mogli dowiedzieć się więcej o samej technologii MoCA 2.5 oraz jak ją wykorzystać w swoich sieciach.
Rozwiązanie dla wymagających klientów
Nowelizacja „Megaustawy”, prawa budowlanego, ustawy o drogach publicznych, prawa telekomunikacyjnego i innych ustaw.
Wystąpienie stanowi omówienie najważniejszych zmian w związku z nowelizacją Megaustawy, jest rozgrzewką przed warsztatami. Opowiemy tu o wszystkim tym, co na warsztatach pominiemy.
Rozmowa na temat coraz częstszego zjawiska dublowania sieci operatorów przez beneficjentów PO PC. Omówienie case study dublowania infrastruktury z udziałem ISP i dużego operatora
Co może być zagrożeniem w codziennej pracy operatora z klientami, jakie zdarzenia mogą się przytrafić, co można z tym zrobić? Jakie narzędzia pozwalają panować nad ryzykami? Czyli rzecz o problemach, które można rozwiązać.
Jakie informacje ISP powinni przekazywać organom ścigania, a jakich nie muszą.
Rozmowa o nowościach w produktach zwrotnych - nowi pośrednicy, współpraca z bankami spółdzielczymi, a to wszystko w kontekście tendencji konsolidacyjnych na rynku.
Prezentacja produktów oraz korzyści płynące ze stosowania nowych rozwiązań kablowych i napowietrznych Cellco.
Na prezentacji opowiemy o tym, od czego zależy szybkość reakcji Twojej sieci w przypadku awarii. Poruszymy takie kwestie jak: zbieżność/konwergencja OSPF, BGP, L2 i spanning tree. Będzie technicznie i bardzo ciekawie! Zapraszamy!
Omówienie mocno zmienionych zasad IV naboru 1.1 PO PC.
Jak w praktyce wygląda współkorzystanie z kabli i kanalizacji w budynkach? Jakie pojawiają się problemy przy takim współkorzystaniu? Czy taki dostęp się opłaca?
Przedstawienie założeń kontynuacji PO PC w kolejnej dekadzie.
Zajmiemy się obalaniem mitów związanych z technologią światłowodową. Odniesiemy wszelakiego rodzaju niesamowite doniesienia i błędne informacje rozpowszechnione w środowisku do wiarygodnych i pewnych źródeł informacji. Przyjdź i sprawdź, czy znałeś wszystkie legendy o włóknie? A może w któreś wierzyłeś?
Ekonomiczne aspekty wymiany ruchu internetowego - prezentacja dotyczy opłacalności korzystania z węzłów wymiany ruchu.
Skuteczne monitorowanie infrastruktury sieciowej operatora to dziś jeden z najważniejszych sposobów na zapewnienie kontroli jakości świadczonych usług. Wydajna kolekcja danych oraz ich analiza w czasie rzeczywistym wraz z mechanizmami notyfikacji pozwala na szybką reakcję działów technicznych w sytuacji awarii. Dane historyczne i trendy pozwalają zaś na optymalne planowanie modernizacji sieci. To i wiele więcej możliwe jest do osiągnięcia przy zastosowaniu najpopularniejszego na świecie systemu Open Source – Zabbix®
Sprzedaż, marketing, zarządzanie - system naczyń połączonych, czyli jak stabilnie rozwijać swoją biznesową działalność.
Akademia Nasza Wizja działa jako projekt statutowy fundacji i ma na celu aktywne wspieranie Operatorów z dziedziny marketingu, sprzedaży i zarządzania.
Pogłębienie tematyki rozpoczętej w Arłamowie - szkolenie z zakresu metod wyceny sieci telekomunikacyjnej na potrzeby pozyskiwania finansowania zwrotnego i procesów akwizycji sieci.
Z jakich elementów sieci innych operatorów mogą korzystać członkowie KIKE i na jakich warunkach.
Panel dyskusyjny na temat tego, czy budować własne sieci wewnątrzbudynkowe, czy korzystać z istniejących.
Wszyscy oszaleli, większość ma 1Gbit w ofercie. Tyle że jak się temu dokładnie przyjrzeć, to w wielu wypadkach abonent nie ma możliwości wyciągnięcia owego magicznego 1Gbit nawet z serwera testowego i to nie z winy swojego komputera czy też wifi. Winny jest operator, jego sieć, konfiguracja i urządzenia. Będę wyjaśniał, w czym problem, jakie są ograniczenia sprzętu i jak dawać sobie z tym radę.
Podsumowanie działań związanych z projektem i plany podprojektowe na kolejne miesiące:
MiCRM
MiCeny - ODŚWIEŻAMY!
MiMarketing - ODŚWIEŻAMY!
MiSzkolenia - NOWY!
MiJakość - NOWY!
MiKonsolidacja - NOWY!
MiZjazdy - NOWY!
MiWsparcie - NOWY!
MiWiedza - NOWY!
MiMarket - NOWY!
MiApka - NOWY!
D-Link i Metroport dla ISP
Na prezentacji podzielimy się doświadczeniami z wdrożenia zupełnie redundatnej sieci operatorskiej. Dwie serwerownie, georedundancja, niezależne kable, redundantny sprzęt. Opowiemy o pułapkach, wyzwaniach i na co zwrócić uwagę, aby spokojnie pojechać na urlop
"Za każdym razem, kiedy widzisz biznes, który odnosi sukces, oznacza to, że ktoś kiedyś podjął odważną decyzję.”
[Drucker Peter]
Budowanie przewagi konkurencyjnej można oprzeć na wielu aspektach.
Wiele z nich sprowadza się do lepszej i ciągłej obsługi, obniżania kosztów, motywacji pracowników do wydajniejszej pracy.
A jak się ma do tego cyberbezpieczeństwo? Czy ono może wpłynąć na filary przewagi? A może samo z siebie może być przewagą na rynku?
Usiądź wygodnie, zamknij oczy i daj się poprowadzić poprzez drogę w cyberbezpieczeństwo podczas prelekcji.
Podejmij odważną decyzję o wspieraniu przewagi poprzez spokój płynący z technologii.
Już od prawie roku jest głośno na temat programu unijnego WiFi4EU, a od niedawna w sprawie takiej samej polskiej inicjatywy POPC. Wiele firm partnerskich i operatorskich zdecydowało się wziąć udział w tym projekcie, aby zbudować takie sieci dla samorządów. Czemu to robią? Warto posłuchać, jak przy okazji takich wdrożeń skorzystać z tych środków, aby powstała profesjonalna sieć hotspotów dla nas - mieszkańców, a jednocześnie spójna z istniejącą siecią lokalną. Podzielimy się tymi doświadczeniami!
Dywagacje egzystencjalne o wspólnych biznesach MiŚOT i Grupy EP, czyli z grubej rury o podmiotach.
Sieć jako część składowa budynku, „legalizacja” sieci. Zasady i warunki cenowe uzyskiwania dostępu do nieruchomości leśnych – pokażemy, że warto!
Wraz z rozbudową infrastruktury o nowe urządzenia, stale zwiększającą się liczbą monitorowanych parametrów, praca systemu monitorującego może ulec degradacji. W jaki sposób zdiagnozować problemy wydajnościowe systemu? Jak prawidłowo skalować rozwiązanie aby sprostać nowym wymaganiom? Tuning silnika bazodanowego, w tym partycjonowanie tabel.
Co sprawia, że negocjacje kończą się zadowoleniem obu stron? Co to strategia WIN WIN? Jakie są korzyści z partnerstwa? Opowiem Ci, jak moje doświadczenia w negocjowaniu zmieniały się w miarę zmiany mojego podejścia do nich.
EPIX Ping,
MdO - MiŚOT dla Ogólnopolskich,
MdM - Media dla MiŚOT,
Tele.Centrum,
Tele.Odpowiedzialni,
BdM - Bezpieczeństwo dla MiŚOT (i ich klientów)
Wyjdź z naszej prelekcji z nowym spojrzeniem na narrację w sprzedaży.
Wiele firm stosuje techniki manipulacyjne w sprzedaży i marketingu. Najczęstsze to: obniżanie ceny produktu, promocje, wywoływanie strachu, aby zmusić klientów do natychmiastowego zakupu itd. Strategie te bardzo często chwilowo są skuteczne, jednak nie budują one lojalności klientów i długofalowo doprowadzają firmę do utraty przychodów.
Dlatego podczas prelekcji spojrzymy na to, jak i czy w ogóle jesteśmy w stanie uciec od takiego podejścia, by zastąpić je narracją, która pozwoli nam odpocząć od bitwy o coraz to większe prędkości za grosze.
Czy po zmianach na pewno wybudujemy sieć? Jeśli tak, to w jakim trybie? Ile zapłacimy za budowę/umieszczenie infrastruktury telko w pasie drogowym?
Współczesny krajobraz biznesowy wymaga globalnego podejścia do multitelekomunikacji. Dlatego wiele firm korzysta z protokołu Voice over Internet Protocol lub oprogramowania VoIP. Pozwala to nie tylko uczynić komunikację wygodniejszą; pozwala także uczynić ją bardziej opłacalną, ponieważ nie wiąże się z dodatkowymi opłatami wykraczającymi poza opłaty za usługę VoIP i dostęp do Internetu. To świat. A jak wygląda Polska? Czy operatorzy ISP już wiedzą, że „gniazdko” w mieszkaniu, domu, firmie z trzema lub więcej usługami, czyli Internet, Telefon, Telewizja, to „marżowy skarb”?
Rozwój rynku i usługi komplementarne do usług core telco. Chciałbym przedstawić, jak wygląda obecnie rynek telco, jakie są na świecie trendy oraz wyzwania i jak może dopasować się do nich mały i średni operator telekomunikacyjny. Nie tylko produkty dodane w formie abonamentów typu Netflix, Spotify mogą przynosić dochód, ale także usługi z szeroko rozumianego IT, co do których kompetencje istnieją w organizacjach, ale nie są wykorzystywane na zewnątrz. W jaki sposób te kompetencje przekształcić w usługi i zmonetyzować w dobie zmian i wyzwań rynku telco.
Nowa umowa nazwana w prawie telekomunikacyjnym. Czy pomoże nam sfinansować budowę sieci? W trakcie warsztatu zastanowimy się nie tylko nad aspektami finansowymi, ale także nad zaletami i wadami, podyskutujemy o okoliczności zawarcia takiej umowy, o jej formie i obowiązkowych elementach, a także o własności przyłączy telekomunikacyjnych.
Opowiemy Wam o tym, jak szybko i sprawnie pozbyć się Excela i zacząć używać narzędzi, które nie tylko raportują sprzedaż door2door, ale przede wszystkim ją NAPĘDZAJĄ!
-
Oficjalne rozpoczęcie Konferencji i uroczyste podpisanie umowy o współpracy KIKE i NASK SA (HALA V)10:00 - 10:10
-
Plany i działania UKEPriorytety, osiągnięcia i sprawy bieżące
Wystąpienie Prezesa UKE10:10 - 10:30 -
Współużytkowanie sieci (HALA V)10:30 - 10:35
-
Eksperci dla ISP (HALA II)10:30 - 10:35
-
Dostęp do kanalizacji telekomunikacyjnej i kabli wewnątrzbudynkowychSzansa czy problem?10:35 - 10:55
-
Gdzie GPON nie może, tam MoCA 2.5 poślePrelekcja firmy FCA10:35 - 10:50
-
Zagadnienia prawne (SALA_BALOWA I)10:40 - 10:50
-
Finansowanie i PO PC (SALA_BALOWA II)10:40 - 10:50
-
TP-Link GPON – Kompleksowe rozwiązanie dla ISP oraz systemy WiFi MESH DecoRozwiązanie dla wymagających klientów
Robert Kulasiński / TP-LINK10:50 - 11:10 -
Nowelizacja „Megaustawy”oraz prawa budowlanego, ustawy o drogach publicznych, prawa telekomunikacyjnego i innych ustaw10:50 - 11:10
-
Jak rozwiązać problem dublowania sieci - nowe rozwiązania w IV naborze 1.1 PO PCDyskusja z udziałem UKE10:50 - 11:10
-
Regulacja symetrycznego dostępu do kanalizacji i kabli telekomunikacyjnychwystąpienie przedstawicieli UKE10:55 - 11:30
-
Bezpieczeństwo biznesu operatora telekomunikacyjnegoSORT.B3S11:10 - 11:40
-
Jakich informacji może żądać Policja od ISP?Wyjaśnienie obowiązków operatora i uprawnień policji11:10 - 11:35
-
Instrumenty zwrotne PO PC: pożyczki i gwarancjeW kierunku konsolidacji rynku11:10 - 11:40
-
Punkt Informacyjny ds. Telekomunikacji (PIT) a współpraca międzyoperatorskawystąpienie przedstawiciela UKE11:30 - 12:00
-
ZARZĄDZANIE SIECIĄ11:35 - 11:40
-
Skuteczne obniżanie kosztów dzierżawy kanalizacji oraz innowacyjne sposoby podłączania klientów w sieciach napowietrznych.Prezentacja firmy CELLCO11:40 - 12:10
-
Czas to pieniądz, czyli od czego zależy zbieżność sieciZbieżność/konwergencja OSPF, BGP, L2 i spanning tree.11:40 - 12:20
-
IV nabór działania 1.1 PO PC - nowości i zmianyNowe zasady11:40 - 12:05
-
Doświadczenia ze współkorzystania z kabli i kanalizacji wewnątrzbudynkowychCzy to się opłaca?12:00 - 12:20
-
Nowy budżet UE na horyzoncie - założenia polityki publicznej na lata 2021-27Kontynuacja projektu w kolejnej dekadzie12:05 - 12:30
-
Światłowód w baśniach i legendach – obalanie mitówOPTOMER12:10 - 12:30
-
Współpraca międzyoperatorska przy wymianie ruchu IP.Usługowe, techniczne i ekonomiczne aspekty wymiany ruchu internetowego12:20 - 12:40
-
Monitorowanie infrastruktury ISP - ZabbixNajpopularniejszy na świecie system Open Source12:20 - 12:50
-
Efektywność i zyskowność MiŚOTReguły biznesowe w funkcjonowaniu Operatora
Akademia Nasza Wizja12:30 - 13:00 -
Metody wyceny sieci telekomunikacyjnychszkolenie z zakresu metod wyceny sieci telekomunikacyjnej na potrzeby pozyskiwania finansowania zwrotnego i procesów akwizycji sieci12:30 - 13:30
-
Korzystanie z sieci dużych operatorów przez członków KIKE12:40 - 12:50
-
Dyskusja o plusach i minusach współdzielenia sieciWarto? Nie warto? Jak to robić dobrze i jakich błędów unikać.12:50 - 13:30
-
Czy Twoja usługa Gigabitowa jest naprawdę Gigabitowa?Jak sprawić aby abonent rzeczywiście otrzymał ten 1Gbit12:50 - 13:30
-
Aruba Instant ON – rozwiązanie dla MSPBATNA13:00 - 13:15
-
„Niezawodność w sieci” czyli co czyni sieć bezpieczną i bezawaryjnąPrelekcja firmy NETIA SA13:15 - 13:30
-
Obiad dla Uczestników konferencjiDoskonała kuchnia DoubleTree by HILTON13:30 - 14:30
-
KIKE Business LunchOpcja dla Wystawców i ich Gości - dedykowany stolik z obsługą kelnerską13:30 - 14:35
-
BLOK MiŚOT (HALA V)14:30 - 14:35
-
Eksperci dla MiSÓT (HALA II)14:30 - 14:35
-
Projekt Mistrategia - Wspólnie jako MiŚOT podbijamy Polskę!Podsumowanie działań związanych z projektem i plany podprojektowe na kolejne miesiące:
MiCRM
MiCeny - ODŚWIEŻAMY!
MiMarketing - ODŚWIEŻAMY!
MiSzkolenia - NOWY!
MiJakość - NOWY!
MiKonsolidacja - NOWY!
MiZjazdy - NOWY!
MiWsparcie - NOWY!
MiWiedza - NOWY!
MiMarket - NOWY!
MiApka - NOWY!
14:35 - 15:30 -
Provisioning i failover w sieci abonenckiej a może Abonencie obsłuż się sam?D-Link i Metroport dla ISP14:35 - 15:00
-
ZARZĄDZANIE SIECIĄ14:35 - 14:40
-
AKADEMIA SPRZEDAŻY14:35 - 14:40
-
Redundantnie! Case study: jak zrobić w pełni redundantną siećMarzy Ci się spokojny urlop?14:40 - 15:30
-
Jak cyberbezpieczeństwo może stać się Twoją przewagą nad konkurencjąSpokój płynący z technologii
Artur Markiewicz14:40 - 15:30 -
Czy potrafimy wybudować Publiczne Hotspoty dla Samorządów – Program WiFi4EU/PLCambium Networks15:00 - 15:25
-
ZAGADNIENIA PRAWNE15:25 - 15:30
-
MiBiznes - świetlana przyszłość dzięki spółkowaniuDywagacje egzystencjalne o wspólnych biznesach MiŚOT i Grupy EP, czyli z grubej rury o podmiotach.15:30 - 16:15
-
Nowe zasady dostępu do budynków i nieruchomości po zmianie „Megaustawy” i ustawy o lasachZasady i warunki cenowe uzyskiwania dostępu do nieruchomości leśnych – pokażemy, że warto!15:30 - 16:30
-
System monitorowania (Zabbix®) - problemy z wydajnością i skalowalnościąTuning silnika bazodanowego15:30 - 16:00
-
Wygraj z nami każde negocjacje! Wygraj je tak, aby móc grać dalej!WIN-WIN czy partnerstwo?15:30 - 16:15
-
Wstęp, przedstawienie agendy kolejnego bloku16:00 - 16:10
-
ISOC Polska16:10 - 16:30
-
Raport Grupy e-Południe - broimy dla WasEPIX Ping,
MdO - MiŚOT dla Ogólnopolskich,
MdM - Media dla MiŚOT,
Tele.Centrum,
Tele.Odpowiedzialni,
BdM - Bezpieczeństwo dla MiŚOT (i ich klientów)16:15 - 17:00 -
"Kup Pan internet" przestało już działać?Nowa narracja w sprzedaży16:15 - 17:00
-
Budowa sieci po zmianach w prawie budowlanym i ustawie o drogach publicznychCzy po zmianach na pewno wybudujemy sieć? Jeśli tak to w jakim trybie? Ile zapłacimy za budowę/umieszczenie infrastruktury telko w pasie drogowym?16:30 - 17:30
-
Koniec końców IPv416:30 - 17:00
-
Wiedza ekspercka dla MiSÓT16:55 - 17:00
-
Cyfryzacja telekomunikacji. „Głos” po Internecie – fakty, świat i PolskaCzy polscy ISP już wiedzą, że „gniazdko” w mieszkaniu, firmie to „marżowy skarb”?17:00 - 17:15
-
MANRS Coordination, czyli jak się pokazać17:00 - 17:30
-
MANRS Coordination, czyli jak się pokazać17:00 - 17:30
-
Telco + IT = ICT, czyli jak sprzedać swoje kompetencje dwa razy.Jak kompetencje przekształcić w usługi i je zmonetyzować w dobie zmian i wyzwań rynku telco17:00 - 17:30
-
Prezentacja NASK - współpraca z KIKE w zakresie cyberbezpieczeństwaUsługi cyberbezpieczeństwa dla członków KIKE17:15 - 17:45
-
Umowa przyłączeniowa w zmienionym Prawie telekomunikacyjnymCzy da się na niej zarobić?17:30 - 18:00
-
Ciekawe przypadki z życia pentestera17:30 - 18:00
-
Ciekawe przypadki z życia pentestera17:30 - 18:00
-
Najwyższy czas wyrosnąć z Excela!Wyspecjalizowane narzędzie do zarządzania sprzedażą D2D w rynku telekomunikacyjnym.17:30 - 17:50
UWAGA! Agenda może ulec zmianie.
DZIEŃ 2 KONFERENCJI / środa / 20 listopada 2019
Rozpoczęcie drugiego dnia konferencji z udziałem Ministerstwa Cyfryzacji. Omówienie przyszłych prac nad nowym Prawem Telekomunikacyjnym.
Przybliżenie roli i funkcji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców
Wstęp do panelu: sieci 5G jako wyzwania dla rynku małych operatorów: -nadchodzi rewolucja w sieciach mobilnych, jak się na to przygotować?
Wstęp do panelu: sieci 5G jako wyzwania dla rynku małych operatorów: -nadchodzi rewolucja w sieciach mobilnych, jak się na to przygotować?
Opis struktury sieci 5G i możliwości techniczne świadczenia usług dostępu do sieci Internet. Różnice sieci 5G w porównaniu do obecnych sieci mobilnych.
Adw. Maciej Jankowski z Kancelarii Prawnej Media nakreśli zmiany czekające nas w związku z dyrektywą o nazwie Europejski Kodeks Łączności Elektronicznej. Wystąpienie ma na celu zaprezentowanie tych kwestii, na które branża telekomunikacyjna może mieć jeszcze wpływ poprzez aktywny udział w projektowaniu przepisów krajowych wdrażających dyrektywę.
W ostatnich latach postrzeganie sportu osób niepełnosprawnych zmieniło się diametralnie. Coraz rzadziej wzbudza on litość i współczucie, a coraz częściej dumę i podziw. Nic dziwnego, gdyż trening i współzawodnictwo zawodników z niepełnosprawnościami na najwyższym poziomie jest tożsame z uprawianiem wyczynowego sportu. A biorąc pod uwagę nie tylko wymagania uprawianej dyscypliny, ale także codzienne wyzwania wynikające z ograniczeń fizycznych, parasportowcy mogą być uważani za prawdziwych gigantów życia. Dlatego uważamy, że środowisko sportu osób niepełnosprawnych może stać się kopalnią wiedzy i inspiracji dla biznesu. Na podstawie naszych doświadczeń pracy w sporcie osób niepełnosprawnych, a w szczególności w rugby na wózkach, postaramy się wyłuskać najistotniejsze lekcje dla przedsiębiorców i menedżerów.
O tym co nowe na platformie AVIOS.
Czy rozwój sieci 5G może również wpłynąć korzystnie na zwiększenie zakresu świadczenia usług przez operatorów lokalnych?
Nowości na platformie JAMBOX.
Jak rząd zamierza wspierać budowę sieci 5G, czy odbędzie się to kosztem sieci światłowodowych operatorów stacjonarnych.
Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców stanowi gwarant wdrożenia Konstytucji Biznesu, której jest strażnikiem. Funkcjonując już od ponad roku, broni przedsiębiorców, którzy mają problemy systemowe, sektorowe jak i indywidualne. Na czym jednak w istocie polega jego rola w strukturze organów państwa? Jak można podsumować dotychczasową działalność? Jakie wyzwania czekają Rzecznika oraz przedsiębiorców w najbliższej przyszłości?
Liderzy, którzy zadają pytania, wspierają swoich ludzi, zachęcają ich do partycypacji w zarządzaniu, do pracy zespołowej, do dzielenia się pomystami i zgłaszania innowacji. Za pomocą pytań budują relacje i rozwiązują problemy. Pytania zachęcają do myślenia. Za ich sprawą rodzą się nowe pomysły i powstają nowe sposoby podejścia do dobrze znanych zadań. Dzięki nim jesteśmy pewniejszymi siebie nadawcami komunikatów. Niestety, wielu liderów jest nieświadomych niezwykłej mocy zadawania pytań w zarządzaniu ludźmi. Nie interesują się tym, co dzieje się z ich podwładnymi, dlatego umyka im wiele informacji, które mogłyby pomóc w zarządzaniu zespołami i osiąganiu celów. Ciekawość bowiem pomaga w zarządzaniu. Ćwiczyć ją można właśnie poprzez zadawanie pytań. Dobre pytania otwierają zamknięte dotychczas drzwi, stymulują do oryginalnego myślenia, prowokują zmianę. Dzięki nim ludzie sprawdzają swoje aspiracje, motywacje, wybory, założenia, priorytety i zachowania. Podczas prelekcji doświadczymy siły, jaką niesie za sobą zadawanie pytań.
Na ostatniej konferencji PIKE KIKE i Gemius udowodnili, że operatorzy IPTV mogą być pierwszymi na rynku, którzy w swoich ofertach mogą zaprezentować reklamę DAI.
Unijne i rządowe plany przewidują ogromną rolę sieci 5G przy rozwoju Internetu Rzeczy. Czy jest to słuszna koncepcja, czy skutek lobbingu sieci komórkowych?
Wynagrodzenia należne twórcom oraz uprawnionym do przedmiotów praw pokrewnych pobierane na polu reemitowania oraz na polu nadawania przez organizacje zbiorowego zarządzania prawami autorskimi i prawami pokrewnymi oraz przez niezależne podmioty zarządzające.
Zaproszeni goście będą dyskutować o tym, jaka jest przyszłość sieci stacjonarnych przy założonym tempie rozwoju sieci 5G.
Leniwi, roszczeniowi, krnąbrni. Tak często patrzy się na przedstawicieli młodego pokolenia. Sztywni, apodyktyczni, zamknięci na nowości. Takie zarzuty wędrują w drugą stronę. Czy rzeczywiście różnimy się od siebie tak bardzo? Jak znaleźć wspólny język i zrozumienie? Czy da się współpracować efektywnie w zespole wielopokoleniowym i to przez wiele lat? Na te pytania odpowie przedstawiciel pokolenia Y, który "odmłodził" już niejedną firmę, a z nami podzieli się metodami i narzędziami, które działają w praktyce.
Dyskusja o obecnej sytuacji na rynku oraz możliwości wprowadzenia regulacji z udziałem przedstawicieli KRRiT, UOKIK i KIKE.
Zaczniemy w wieku XVII, skończymy w XXI. Poznamy najstarsze i najnowsze ataki na sieci telekomunikacyjne, a przy okazji skonfrontujemy kilka mitów z rzeczywistością. W tej prezentacji zaczynam od historii najstarszych ataków hakerskich na sieci telekomunikacyjne, przez XVII-wieczną Francję, XIX-wieczną Anglię po XX-wieczną Polskę, potem opowiadam o bezpieczeństwie nowych technologii w kontekście IoT i kończę sytuacją z bezpieczeństwem 5G.
- wymagania w celu ochrony zdrowia i bezpieczeństwa publicznego, ochrony konsumentów, ochrony środowiska,
- prawa i obowiązki importera, producenta i instalatora (ocena i deklaracja zgodności z wymaganiami zasadniczymi, oznakowanie CE),
- ochrona i bezpieczeństwo danych (manipulowane zakłócenia, fałszowanie danych),
- celowe zakłócenie elektromagnetyczne (IEMI) - przeoczone zagrożenie dla Internetu Rzeczy (IoT)
Wspólne wypracowanie metod działania usprawniających firmę.
Omówienie aktualnych spraw prowadzonych przez Izbę KIKE
Podsumowanie dwóch dni Konferencji KIKE i Zjazdu MiŚOT oraz losowanie nagród ufundowanych przez Wystawców dla najwytrwalszych uczestników.
Celem zwołania Zgromadzenia Członków KIKE jest uchwalenie zmian w statucie Izby KIKE, przedyskutowanych i wstępnie zatwierdzonych na XV Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Członków KIKE w Arłamowie. Kontynuowana również będzie dyskusja o zróżnicowaniu wysokości stawek członkowskich.
-
Wystąpienie Minister Cyfryzacji p. Wandy Buk - otwierające drugi dzień Konferencji (HALA V)HALA V10:00 - 10:20
-
Powitanie i słowo wstępne Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców p.Adama Abramowicza (HALA V)HALA V10:20 - 10:30
-
IPTV dla ISP (HALA V)10:30 - 10:40
-
Sieci 5G wyzwaniem dla rynku małych operatorów (HALA II)10:30 - 10:40
-
Wyzwania sieci 5G (HALA II)10:30 - 10:40
-
Zagadnienia istotne dla ISP (SALA BALOWA I)10:30 - 10:40
-
Akademia Menedżerska (SALA BALOWA II)10:30 - 10:40
-
VoD - dla kogo porażka, dla kogo sukcesDELEGATA10:40 - 11:00
-
Jak będzie wyglądała przyszła sieć 5G?Techniczne aspekty struktury sieci 5G10:40 - 11:00
-
Europejski Kodeks Łączności Elektronicznej - problem czy szansa?Wyzwania branży związane z nowym prawem telekomunikacyjnym10:40 - 11:20
-
Wszystkie wózki na pokład!Czego biznes może nauczyć się od świata sportu osób niepełnosprawnych?10:40 - 11:30
-
Nowości na platformie AVIOS11:00 - 11:20
-
Usługi operatorów lokalnych w ogólnopolskich sieciach 5GPrezentacja FIXMAP11:00 - 11:20
-
JAMBOX updateNowości na platformie11:20 - 11:50
-
Polityka rządu wobec wyzwań związanych z budową sieci 5GWsparcie finansowe czy uproszczenia administracyjne?11:20 - 11:40
-
Rola, kompetencje i działalność Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców w kontekście problemów sektora MŚPAdam Abramowicz / Rzecznik MŚP
HALA V11:20 - 11:50 -
Niezwykła moc zadawania pytań w zarządzaniu zespołemJak mówić, aby nas słuchali, czyli metody coachingowe w zarządzaniu zespołem11:30 - 12:20
-
5G is ONWystąpienie HUAWEI11:40 - 12:00
-
DANE - nowa waluta i początek reklam personalizowanych w TVGemius SA11:50 - 12:10
-
Pakietyzacja usług telekomunikacyjnych i telewizyjnych a rozliczanie VAT11:50 - 12:20
-
Internet Rzeczy (IoT).Usługi sieci 5G czy sieci stacjonarnych z Wi-Fi12:00 - 12:20
-
Wynagrodzenia należne twórcom oraz uprawnionym do przedmiotów praw pokrewnychZTKIG12:10 - 12:30
-
Czy 5G wyprze sieci stacjonarne?panel dyskusyjny12:20 - 12:45
-
Prezentacja firmy MatteBOX12:20 - 12:45
-
Z nimi nie da się pracować!Mowa o pracownikach 1990+12:20 - 13:00
-
Zmiany w prawie regulujące współpracę Operator-NadawcaCzy widać światełko w tunelu?Panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli KRRiT, UOKIK, i KIKE.12:30 - 13:30
-
Podsumowanie - od telegrafu do 5GZagrożenia fikcyjne i prawdziweOpowieść o bezpieczeńswie IoT i 5GAdam HaertleZaufanaTrzeciaStrona.pl12:45 - 13:30
-
Zakłócenia elektromagnetyczne EMI w sieciach i urządzeniachPrelekcja SBT12:45 - 13:05
-
Czym są procesy w firmach?Wspólne wypracowanie metod działania usprawniających firmę13:00 - 13:30
-
Do czego potrzebne sa nam mapy geodezyjne?Prelekcja Stowarzyszenia Budowniczych Telekomunikacji13:05 - 13:30
-
Smakowity obiad dla UczestnikówWyśmienita kuchnia DoubleTree by Hilton / Hala II13:30 - 14:20
-
Sprawy i działania Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej (HALA V)14:20 - 14:30
-
Panel GRAPBieżące sprawy prowadzone przez Izbę KIKE14:30 - 16:00
-
Oficjalne zakończenie Konferencji16:00 - 16:10
-
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków KIKEGłosowanie nad zmianami Statutu Izby16:15 - 18:00